Ortopeda Kraków - Centrum Rehabilitacji Uzależnień

Centrum Rehabilitacji Uzależnień
Zapraszamy w godzinach 8.00 - 18.00
Centrum Rehabilitacji Uzależnień
Przejdź do treści
Prywatne usługi lekarza ortopedy!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w naszym centrum przyjmuje lekarz ortopeda

Zmagając się z problemami związanymi z narządem ruchu koniecznie
powinniśmy zgłosić się do odpowiedniego specjalisty.
Osobą, która jest w stanie uśmierzyć nasz ból oraz poprawić jakość codziennego życia jest ortopeda. Swoje dolegliwości mogą rozwiązać osoby posiadające problemy ze stawami, kośćmi oraz mięśniami. Lekarz ten po ocenie sytuacji może podjąć dalsze etapy leczenia oraz późniejszej rehabilitacji. W przypadku opisanych tutaj problemów proces powrotu do zdrowia bywa problematyczny oraz długotrwały. Dotyczy to zwłaszcza złamań kości, zwichnięć, amputacji, protezowania czy też rozmaitych innych tego rodzaju schorzeń. Sam lekarz pragnący zostać ortopedą może tego dokonać poprzez odbycie trwającej 6 lat specjalizacji. Ortopedia należy do podstawowych specjalności lekarskich.

Złamania
Leczenie oraz przeciwdziałanie skutkom złamań.

Urazy
Diagnoza i plan leczenia urazów powstałych na wskutek wypadków.

Zespoły bólowe
Leczenie zachowawcze oraz steroidowe.

Osteoporoza
Skuteczna profilaktyka w celu zwiększenia masy kostnej.

Artroskopia
Niewielki stopień inwazyjności, duże bezpieczeństwo.

Choroby zwyrodnieniowe
Wielotorowe leczenie uzależnione od stopnia zaawansowania.
W JAKICH PROBLEMACH POMOŻE ORTOPEDA
Ortopeda traumatolog czyli kompleksowa opieka w polaku.pl

Ortopedzi mają przede wszystkim doprowadzić do możliwie najszybszego wyleczenia urazów np. skręceniami, zwichnięciami czy złamaniami. Do tego jeszcze każda taka osoba w swojej praktyce zajmuje się nabytymi oraz wrodzonymi wadami postawy. Tutaj z kolei wymienić można płaskostopie czy skoliozę. Ortopedzi zajmują się też w pewnym stopniu również nowotworami kości. Do tego dochodzą też rozmaite problemy zapalne oraz infekcyjne. To jednak ledwie szczątkowy zarys tego, czym mogą zajmować się wspomniani specjaliści.


KIEDY KONIECZNA WIZYTA U ORTOPEDY

W jakich okolicznościach należy zgłosić się do ortopedy.
Z reguły zgłaszamy się do tego specjalisty, odczuwając jakieś dolegliwości bólowe lub też dyskomfort przy poruszaniu się. Z innych kwalifikujących się do szybkiej wizyty przypadków należy zaliczyć obrzęki, krwiaki bądź zniekształcenia. Inne przypadki, które sprawiają, że powinien się z nimi zapoznać ortopeda to trzeszczenie odłamów kości, płyn w stawie kolanowym czy też asymetrie kończyn. Na pierwszym etapie lekarz przeprowadza z nami rozmowę, a w dalszej kolejności ma miejsce badanie obrazowe, po którym stawiana jest diagnoza oraz ustala się dalszy proces leczenia.
Wróć do spisu treści